אברהם אייזן

עבורי בינה איננה רק מקום עבודה, אלא מקום למימושה של תפיסת עולם הרואה בישראל כר פורה לפיתוח זהויות יהודיות שונות, מתוך אחריות חברתית ושייכות לעמיות היהודית״.


אודות אברהם אייזן

אברהם נולד והתחנך בירושלים למשפחה דתית לאומית. בצעירותו היה פעיל בתנועת הנוער בני עקיבא ובארגוני התלמידים והנוער של מינהל חברה ונוער. כבר בתקופה זו ניצת בו הניצוץ החברתי שהמשיך ללוותו עד היום. עם תום לימודיו התיכוניים פנה לשירות משמעותי בן ארבע שנים בגדוד 202 שירת בחטיבת הצנחנים. לאחר שיחרורו הדרים לאוניברסיטת בן גוריון שם למד תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל ופילוסופיה, ולאחר מכן תואר שני בהיסטוריה של עם ישראל שם כתב תיזה בדבר השפעות תרבויות בין סגנונות כתיבה ספרדיים לסגנונות כתיבה אשכנזים כפי שאלו באים לידי ביטוי בפרשנות האגדה האשכנזית שנכתבה בסוף המאה ה-16.

מאז שיחרורו מצה"ל עסק רבות בהדרכה וריכוז של קבוצות נוער מישראל ומהפזורה היהודית בעולם. בין השנים 2009-2012 ניהל את יחידת הנוער במינהל הקהילתי בפסגת זאב בירושלים, ולאחר מכן ניהל שני מרכזים קהילתיים בעיר בית שמש. בד בבד סיים לימודי תואר שני במסלול המנהלים של בית בית הספר למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית. לבינ״ה הגיעה מתוך מחוייבות עמוקה לערכי התנועה ומתוך רצון להשפיע על השיח החינוכי במדינת ישראל.

כיום מתגורר במודיעין עם בת זוגתו אורית ושתי בנותיהם.

avraham@bina.org.il 052-3415115