בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

זהות ישראלית

ארגון בינ”ה הוקם בשנת 1995 לאחר רצח רבין על ידי חברים מהתנועה הקיבוצית, אשר הבינו שיש צורך לגרום למהפכה תודעתית בכל הקשור ביחס של הציבור הישראלי ליהדות, ולגרום לו להבין שהיהדות האמיתית היא יהדות פתוחה ומקבלת, כזאת שאנחנו צריכים להיות גאים בה ומחוברים אליה. ארגון בינ”ה פועל מאז ועד היום לעשות ככל שאפשר להקים זהות ישראלית חדשה המחוברת מצד אחד למסורת היהודית ולארון הספרים היהודי, אך כזאת שמבינה שאנחנו חיים בעולם מודרני ומשתנה שצורת החיים בו שונה מצורת החיים של פעם. בין הפעילויות שמארגנים אנשי בינ”ה בכל רחבי הארץ: כנסים וימי עיון, ימי השתלמות למורים, מופעים, תוכניות לבתי ספר ועוד.

הישיבה החילונית

כל החומר הפדגוגי של בינ”ה נכתב ונערך על ידי הישיבה החילונית, שגם מפעילה חוגי לימוד ומפגשים באמצעות בתי בינ”ה להכרת ארון הספרים היהודי. בנוסף עורכת הישיבה החילונית יחד עם מחלקת החינוך של בינ”ה מפגשים, סדנאות לימוד במגוון רחב מאוד של נושאים והכשרות. לסגלי חינוך, לבתי ספר, למערכת הביטחון ולאירגונים נוספים.  

בתי בינ”ה ברחבי העולם

ארגון בינ”ה פועל לא רק בישראל, אלא ברחבי העולם כולו. במקומות רבים ברחבי העולם תוכלו למצוא בתי בינ”ה אשר פונים לציבור התיירים הישראלי, אשר פעמים רבות דווקא כאשר הוא נמצא מחוץ לארץ, רוצה לפגוש אנשים מישראל ולהרגיש שייך לעם היהודי. מטרתם של בתי בינ”ה בעולם היא להיות בית פתוח אשר מאפשר לכל אדם המטייל בעולם לפגוש את היהדות הישראלית הפתוחה והמקבלת, ולהיות חלק מעשייה חברתית הפועלת להרבות טוב בעולם ולהפוך את העולם למקום מתוקן יותר.

הסיורים החברתיים של בינ”ה

ארגון בינ”ה מבצע סיורים חברתיים יחד עם תלמידי התיכונים וחטיבת הביניים, כאשר במהלכם פוגשים התלמידים באופן בלתי-אמצעי צדדים שונים בחברה הישראלית אשר מצטיינת ברב-גוניות רבה. היכולת להבין שגם אנשים אשר שונים מאיתנו הם אנשים שצריך לכבד ולהעריך ולתת להם את הכבוד, מאפשרת להם לקחת איתם ערכים חשובים אלו לכל החיים, ולשנות את הגישה שלהם מקצה לקצה כלפי אוכלוסיות מסוימות. במהלך הסיור מעודדים אנשי בינ”ה את התלמידים להעלות לדיון סוגיות אקטואליות שונות, לפתח שיח יצירתי ומכבד, ולגרום לבני הנוער להבין שהעולם שהם מכירים הוא רק חלק מעולם המלא באנשים שונים מהם, אשר לא תמיד חושבים כמותם בכל נושא. חלק מן הסיורים מתקיים גם בצורה ווירטואלית, כך שכל אחד יכול לגשת אליו היישר מהבית ולהשתתף בחוויה בלתי נשכחת.

5/5 - (6 votes)
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
    Add a header to begin generating the table of contents
    אולי יעניין אותך גם