בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

הישיבה החילונית בבאר שבע

.

הישיבה
החילונית
בבאר שבע

.

"עַל-כֵּן קָרָא לַמָּקוֹם הַהוּא בְּאֵר שָׁבַע כִּי שָׁם נִשְׁבְּעוּ שְׁנֵיהֶם" (בראשית כ"א ל"א)

הישיבה החילונית בינ”ה בבאר שבע פתוחה לקהל הרחב של העיר על כל גווניו ומזמינה את הקהילות בבאר שבע להשתתף בלימוד ובעשייה בישיבה ובשכונות העיר.

הלימוד והלומדים בישיבה הם שמעצבים את אופייה המגוון והדינאמי. אנחנו מתפתחים מתוך העשייה ומתוך המציאות הבאר-שבעית, פועלים בעיר העתיקה ברובע התרבות, האומנות והרוח של העיר ומשמשים בית ליצירה ודעת.

הישיבה עומדת על שלוש רגליים – לימוד, חסד (מעשה) וקהילה. אנו מחנכים קבוצות צעירות (חניכי שנת שירות וחיילי פרק משימה) לעבודה לאור שלושת העקרונות האלה ברוח יהודית, ציונית ליברלית ופלורליסטית.

.

שבתא

תהליך של פריחה בתכנית מיוחדת לכבוד שנת השמיטה, בשיתוף עם שבועת האדמה

תוכנית הבאר

בית מדרש דרומי באווירה צעירה. ללמוד ביחד תכנים מעניינים באווירה קהילתית

פותחים שבוע בבאר שבע

לחגוג ביחד את סיום השבת ולהיכנס לשבוע חדש עם תרגול מדיטציה משותף והרהורים על פרשת השבוע

הכירו את ראשת הישיבה

מיכל זמיר - ראשת הישיבה החילונית בבאר שבע

מיכל זמיר

ראשת הישיבה החילונית של בינ”ה בבאר שבע. אמא לזוהר ואמיר, בת הזוג של מאור, באר שבעית. בוגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני במנהל עסקים במסלול מנהיגות חברתית. בוגרת לימודי הנחיית קבוצות ובתי מדרש, הנחיית מעגלי הקשבה ותהליכי טיפול אישיים וקבוצתיים מבוססי מיינדפולנס. בתפקידיה הקודמים עסקה בעבודה קהילתית ובניהול תכניות חברתיות. כראשת הישיבה החילונית של באר שבע, מיכל מבקשת להפוך מורכב לפשוט מבלי לאבד את העומק, למצוא במקורות היהודיים והישראליים רלוונטיות ליצירת מרחבי שיחה של קרבה ויחד.

שנת שירות בארות באר שבע

שנת שירות בארות בבאר שבע מהווה חלק מקהילת הישיבה החילונית, ולוקחת חלק פעיל באירועי הישיבה השונים, בעשייה חינוכית וקהילתית בעיר העתיקה ובסביבותיה

יכול לעניין אותך גם...

בית המדרש 'ימה'

לימודי ערב לצעירים בתל אביב

חגים ואירועים

ברשת הישיבות החילוניות

להיות יהודי חילוני

טור על החירות להאמין בדרכך
אנא דרגו את המידע