בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

הישיבה החילונית בחיפה

.

הישיבה החילונית חיפה - בינ"ה התנועה ליהדות חברתית

הישיבה
החילונית
בחיפה

.

"רֹאשֵׁךְ עָלַיִךְ כַּכַּרְמֶל וְדַלַּת רֹאשֵׁךְ כָּאַרְגָּמָן" (שיר השירים ז' ו')

הישיבה החילונית בינ”ה בחיפה ממוקמת בשכונת בת גלים, בשיתוף פעולה עם המרכז הקהילתי, ופתוחה לקהל הרחב של העיר.

הישיבה החילונית מזמינה את הקהילות בעיר להשתתף בלימוד ובעשייה בפעילויות שונות, כאשר הלימוד והלומדים בישיבה הם שמעצבים את אופייה המגוון והדינאמי.

אנחנו מתפתחים מתוך העשייה ומתוך המציאות החיפאית, עם שיתופי פעולה מקומיים, דרך התבססות על שלוש רגליים – לימוד, חסד (מעשה) וקהילה, ומחנכים קבוצות צעירות לעבודה לאור שלושת העקרונות האלה ברוח יהודית, ציונית ליברלית ופלורליסטית.

.

מה קורה בישיבה החילונית?

אדרבא

יוצרים ולומדים תרבות
ישראלית מקומית

ארמון בזמן

קבלת שבת קהילתית
בבת גלים

הכירו את ראשת הישיבה

נופר סימפסון - הישיבה החילונית בחיפה - בינ"ה התנועה ליהדות חברתית

נופר סימפסון

ראשת הישיבה החילונית של בינ”ה בחיפה. אימא של תמר וכרמל, בת הזוג של בני. גרה בחיפה כבר עשור. אני מורה, יוגיסטית, יזמת חברתית ואשת תרבות.
נולדתי בשנת 1987 בהוד השרון בבית חילוני והתחנכתי בבית חינוך תל”י של התנועה המסורתית. יצאתי לשנת שירות בתנועת הנוער העובד והלומד ובמסגרת תפקידי הקמת את קן קרית שמונה. למדתי חינוך והוראה במסלול החממה ליזמות חינוכית במכון לחינוך דמוקרטי עם התמחות של יזמות חינוכית-חברתית, הוראת היסטוריה, תנ”ך ותרבות ישראל. אחרי כמה שנים בהם לימדתי בבתי ספר, הקמתי מיזם חברתי בשם ‘שיחת בנות’ שמטרתו הייתה לפתח שיח מגדרי שוויוני במסגרות חינוכיות. אחרי 3 שנים שניהלנו את המיזם ברחבי הארץ, התחלתי להקים ולנהל את הישיבה החילונית בחיפה.

שנת שירות בארות חיפה

חניכי קומונת שנת שירות בארות בחיפה לוקחים חלק פעיל בקבלות השבת ואירועי החג של הישיבה החילונית בחיפה בשיתוף תושבי שכונת בת גלים. לראשונה בשנה הבאה הקומונה תשלב חניכים דוברי אנגלית, ותאפשר לנוער מיהדות התפוצות להשתלב בעבודה הקהילתית בעיר, לצד לימוד משמעותי.

יכול לעניין אותך גם...

פרשת השבוע של בינ"ה

פרשות השבוע החברתית של בינ"ה

חגים ואירועים

ברשת הישיבות החילוניות

להיות יהודי חילוני

טור על החירות להאמין בדרכך
אנא דרגו את המידע