בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

יהדות ישראלית

המחלוקת והפילוג בעם אשר מתרחבים מיום ליום בין חלקיו השונים העם, משכיחים מאיתנו את הצדדים היפים שיש בעם שלנו. למעשה, הרבה מאוד אנשים נמנעים מעיסוק מדברים מפלגים כמו פוליטיקה ורוצים לחיות את החיים בשלווה וברוגע תוך אהבה אחד לשני והבנה שכולנו אחים. השורשים המשותפים לכולנו מעניקים לכולנו זהות יהודית אשר בעידן המודרני צריכה להשתלב גם עם זהות ישראלית. יחדיו הזהויות הללו הופכות אותנו להיות אנשים שמכירים את המסורת שלהם ומכבדים אותה, אך גם חיים את החיים המודרניים בכל המובנים. ארגון בינ”ה הינו הבית של היהדות הישראלית, והוא מקדם תרבות יהודית פתוחה לכולם בדגש על בנייה קהילתית והכרת ארון הספרים היהודי לבני הנוער. 

בינ”ה: “בית היוצר לנשמת האומה”

המשפט הזה אשר כתב חיים נחמן ביאליק הינו משפט המפתח של ארגון בינ”ה אשר פועל מזה שנים להחדרת יהדות פתוחה ומכילה בכל חלקי העם, ומארגן עבור בני נוער מסגרות מיוחדות המאפשרות להן לחזק את הזהות היהודית הישראלית שלהם בגיל כזה שעדיין טרדות הפרנסה והשרות הצבאי לא החלו. למעשה, הרבה מאוד מן הפעילות של ארגון בינ”ה עוסקת ביוזמות מיוחדות לבני נוער אשר שמחים להיות חלק ממקום שמעניק להם ידע אודות ארון הספרים היהודי וערכי המסורת אשר הם בסופו של דבר אלו שהובילו את עם ישראל אל מדינת ישראל, וגרמו לכך שכיום אנחנו חיים במדינה עצמאית בה ערכי הדמוקרטיה שולטים וכל אחד חופשי לעצמו.

לימוד גמרא למתחילים עם ארגון בינ”ה

חלק מחיזוק הזהות היהודית עובר דרך החיבור המופלא ששמו התלמוד הבבלי. ארגון בינ”ה יוזם חיבור בין צעירי ישראל אשר בדרך כלל לא יודעים כיצד לגשת אל לימוד הגמרא, לבין מרצים מעולים אשר מחזיקים בידע הנדרש כיצד להנגיש את דברי הגמרא הכתובים בשפה הארמית, אל צעירי ימינו בצורה מרתקת ומעניינת. הידע שנרכש במהלך השיעורים הללו הינו ידע שגם אנשים מבוגרים רבים לא זוכים לדעת אותו, והוא מחזק אצל כל אחד מאיתנו את השורשים ואת הידיעה שלעם היהודי היו חכמים גדולים שחיו לפני אלפי שנים וההגות שלהם נלמדת עד היום במקומות רבים. 

אילו עוד פעילויות מקיים ארגון בינ”ה?

ארגון בינ”ה מקיים בין היתר סיורים חברתיים וימי עיון, מופעים וסדנאות, השתלמויות מורים, וכמובן: הישיבות החילונית של ארגון בינ”ה אשר מהוות מרכז ללימוד ותרבות של בני נוער מכל חלקי החברה. הישיבות נמצאות במרכזי הערים הגדולות בישראל במטרה לתת מענה עבור אוכלוסייה צעירה וסטודנטיאלית. בישיבות החילוניות של ארגון בינ”ה פועלים בתי מדרש אשר מאפשרים לצעירים הכרות מיוחדת עם ארון הספרים היהודי על ידי לימוד משותף, אירועי תרבות כמו קבלות שבת ועוד, וכל זאת במטרה לפעול עבור חיזוק הזהות היהודית ויצירת זהות ישראלית יהודית חדשה המותאמת לימינו יחד עם הכרות עם העולם היהודי וארון הספרים שלו.

4.9/5 - (9 votes)
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
    Add a header to begin generating the table of contents
    אולי יעניין אותך גם