בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

אודות

אודות בינ"ה

התנועה ליהדות חברתית
מקדמת תרבות יהודית
הפתוחה לכולם, בדגש על
צדק חברתי, בנייה קהילתית
ולימוד מעמיק של ארון
הספרים היהודי המתחדש.

בינ"ה:

"בית היוצר לנשמת האומה"

חיים נחמן ביאליק

בינ"ה מקדמת זהות יהודית אשר מתאימה לאורחות  חייהם  של רוב היהודים החיים במאה ה-21 הרואים ביהדות חלק חשוב מזהותם ומרכיב משמעותי בעיצוב תפיסת עולמם. 
 
היהדות שלנו היא יהדות עכשווית, מגוונת ופתוחה. יהדות רודפת צדק ודורשת שלום  שבמרכזה השאיפה לתיקון העולם ומחויבות לערכי הדמוקרטיה, למדינת ישראל ולעם היהודי. העשייה החברתית, ההתנדבות, המפגש והקהילה הן הביטוי המעשי לתפיסה היהודית שלנו, ברוח המסורת היהודית לדורותיה וחזון הנביאים. 
 
אנו רואים בלימוד ערך מרכזי  ופועלים  להגדלת האוריינות היהודית של הציבור הישראלי הרחב. לימוד המוביל ללקיחת אחריות על הזהות היהודית, מעגל השנה, טקסי החיים והמסורות במרחב הציבורי, בקהילה ובמשפחה.

הגדת בינ”ה:

אם תרצו - זו אגדת בינ"ה.
חזון לזהות יהודית ולחברה שוויונית.

אריה (בודה) בודנהיימר ז”ל, ממייסדי הארגון, מנהל ומורה.

זוהי אגדה על ארבעת הבנים שהחכם בה יודע לשאול, והוא גם תם המתמודד עם הרשע שבקרבו. אם תרצו אין זו אגדה – לעצב זהות יהודית חילונית, שמכירה בערך עצמה בעלת ארגון ערכי ומשמעות עצמיים. ההומניזם, ההשכלה, הרציונאליות, החרות והפתיחות הם תכניה. יהדות שיש בה מודעות היסטורית, זיקה לטקסט ולסיפור היהודי, ללוח השנה העברי, שדואגת את דאגת הקיום היהודי ומטפחת גישה יוצרת לתרבות היהודית. של מפגש אנושי שבו לכל שם יש איש ואשה. לכל איש ואישה יש זהות, עולם פנימי וסיפור אישי, המעשירים את המפגש המשותף. אגדה על בית מדרש ומפגש, בית אנושי, בית לנוער, לצעירים ולבוגרים, מקום המשלב התלהבות נעורים, פתיחות הצעירים וחכמת הזקנים. אם תרצו זו אגדה – אגדת חינוך שיש בה גם הגדה. הגדה כמסירה. והגדת לבנך והגדת לבתך. הגדה שמדברת בלשון אגדה: משתפת, מבררת, בודקת. אגדת האיכפת, של צעירים עם ראש גדול, ראש חושב וראש טוב, שלוקחים ללב, מושיטים יד, שמים כתף ומטים אוזן. צעירים שמדברים בגובה העיניים ומבקשים להעלות את מפלס הדיבור.

הנהלת בינ"ה

ערן ברוך

מנכ"ל בינ"ה

 

ניר ברוידא

סמנכ"ל

יריב יבזורי

סמנכ"ל כספים

 

רעות גיא

מנהלת מחלקת שיווק

 

יעל הירש בידרמן

מנהלת משאבי אנוש

אברהם אייזן

סמנכ"ל חינוך ותפעול

יובל לינדן

מנהל מחלקת ש"ש ומכינות

ג'וליה טוביאס

מנהלת מחלקת קשרי חוץ

פעילות בינ"ה נתמכת על ידי קרנות ותורמים רבים, ביניהם:

פעילות בינ"ה מתבצעת בשיתוף פעולה עם: