בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

אודות

אודות בינ"ה

התנועה ליהדות חברתית
מקדמת תרבות יהודית
הפתוחה לכולם, בדגש על
צדק חברתי, בנייה קהילתית
ולימוד מעמיק של ארון
הספרים היהודי המתחדש.

בינ"ה:

"בית היוצר לנשמת האומה"

חיים נחמן ביאליק

בינ"ה מקדמת זהות יהודית אשר מתאימה לאורחות  חייהם  של רוב היהודים החיים במאה ה-21 הרואים ביהדות חלק חשוב מזהותם ומרכיב משמעותי בעיצוב תפיסת עולמם. 
 
היהדות שלנו היא יהדות עכשווית, מגוונת ופתוחה. יהדות רודפת צדק ודורשת שלום  שבמרכזה השאיפה לתיקון העולם ומחויבות לערכי הדמוקרטיה, למדינת ישראל ולעם היהודי. העשייה החברתית, ההתנדבות, המפגש והקהילה הן הביטוי המעשי לתפיסה היהודית שלנו, ברוח המסורת היהודית לדורותיה וחזון הנביאים. 
 
אנו רואים בלימוד ערך מרכזי  ופועלים  להגדלת האוריינות היהודית של הציבור הישראלי הרחב. לימוד המוביל ללקיחת אחריות על הזהות היהודית, מעגל השנה, טקסי החיים והמסורות במרחב הציבורי, בקהילה ובמשפחה.

הגדת בינ”ה:

אם תרצו - זו אגדת בינ"ה.
חזון לזהות יהודית ולחברה שוויונית.

אריה (בודה) בודנהיימר ז”ל, ממייסדי הארגון, מנהל ומורה.

זוהי אגדה על ארבעת הבנים שהחכם בה יודע לשאול, והוא גם תם המתמודד עם הרשע שבקרבו. אם תרצו אין זו אגדה – לעצב זהות יהודית חילונית, שמכירה בערך עצמה בעלת ארגון ערכי ומשמעות עצמיים. ההומניזם, ההשכלה, הרציונאליות, החרות והפתיחות הם תכניה. יהדות שיש בה מודעות היסטורית, זיקה לטקסט ולסיפור היהודי, ללוח השנה העברי, שדואגת את דאגת הקיום היהודי ומטפחת גישה יוצרת לתרבות היהודית. של מפגש אנושי שבו לכל שם יש איש ואשה. לכל איש ואישה יש זהות, עולם פנימי וסיפור אישי, המעשירים את המפגש המשותף. אגדה על בית מדרש ומפגש, בית אנושי, בית לנוער, לצעירים ולבוגרים, מקום המשלב התלהבות נעורים, פתיחות הצעירים וחכמת הזקנים. אם תרצו זו אגדה – אגדת חינוך שיש בה גם הגדה. הגדה כמסירה. והגדת לבנך והגדת לבתך. הגדה שמדברת בלשון אגדה: משתפת, מבררת, בודקת. אגדת האיכפת, של צעירים עם ראש גדול, ראש חושב וראש טוב, שלוקחים ללב, מושיטים יד, שמים כתף ומטים אוזן. צעירים שמדברים בגובה העיניים ומבקשים להעלות את מפלס הדיבור.

חברי הוועד המנהל

יעל נכון הראל

יו״ר הוועד המנהל 

יעל הצטרפה לארגון פוזן בשנת 2009 ונבחרה לשמש כמנכ"לית הקרן בישראל בשנת 2013. 
 במהלך כהונתה בקרן פוזן, יעל קידמה שיתופי פעולה חינוכיים על ידי טיפוח שותפויות עם מוסדות אקדמיים, רשויות מקומיות, משרד החינוך ועוד. 

עפרי רביב

חבר הוועד המנהל

ראש אגף צעירים ומעורבות בחברה בתנועה הקיבוצית. היה חלק מהנהגת גופים גדולים ומשפיעים בחברה הישראלית בשנים האחרונות – בין היתר שימש כסגן יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, פרוייקטור לצעירים והמגזר הדרוזי במשרד החינוך, מנכ"ל עמותת "במעגלי צדק", מייסד, יו"ר ומנכ"ל "ציוני-דרך"

רוני ענתבי

חברת הוועד המנהל

בשנים האחרונות, ניהלה רוני את הקהילה הישראלית ואירועי התרבות בעמק הסיליקון.
במסגרת תפקידה היא הפיקה מאות אירועים, יצרה שותפויות, פיקחה על עשרות אנשי צוות והפעילה מאות מתנדבים. אחרי למעלה מעשור בקליפורניה, רוני חזרה להתגורר בישראל.

טרי ניומן

חבר הוועד המנהל

 יו"ר קבוצת אמ.סי.סי וישראמארין המתמחות בבניה מודולרית ברחבי העולם. החברות שלו עומדות בחזית הסיוע במקרי אסון ומתן שירותי בריאות וסיוע לעשרות אלפי אנשים בשלוש יבשות. קודם לכן שימש טרי כיועץ אסטרטגי וכראש צוות בחברות בהן עבד באנגליה. הוא יזם חברתי פעיל בתחומי החינוך, הספורט והזהות היהודית. 

גלעד בכרך

חבר הוועד המנהל 

גלעד בכרך מקיבוץ עין החורש. שימש 15 שנה בתפקידי ניהול כספים וניהול עסקי בקיבוצי. מזה כחמש שנים משמש כגזבר התנועה הקיבוצית, ומכהן מטעמה כחבר ועד הנהלה / חבר דירקטוריון בגופים שונים, כגון – מרחבים, בינה, בית לוחמי הגטאות ועוד.

טל שקד

חברת הוועד המנהל 

טל נולדה וגדלה בירושלים. היא עבדה כעורכת דין בפרקליטות המחוז לפני שהגיעה להשתתף בשיעור פרשת השבוע של בינ"ה. זו הייתה הפעם הראשונה שהיא הרגישה שהיא חווה את היהדות בדרך שהתאימה לערכים שלה. טל היא אחת ממייסדות בינ"ה והמנהלת הראשונה של הישיבה החילונית של בינ"ה בתל אביב שלאחר מכן הייתה סמנכ"לית בינ"ה.

הדס דניאלי ילין

חברת הוועד המנהל 

מנכ"לית התנועה הקיבוצית.
עוסקת בניהול ויעוץ בקהילה הקיבוצית, בענפים העסקיים ובתעשייה הקיבוצית בתחילה כיועצת ארגונית
ומנהלת משאבי אנוש ולאחר מכן כמנהלת קהילה וכיו"ר קיבוץ.

הנהלת בינ"ה

ערן ברוך

מנכ"ל בינ"ה

 

משנה למנכ״ל

מירית בלומנקרנץ

סמנכ"לית כספים

 

אריאל גן-מור

מנהל מחלקת שיווק

 

אברהם אייזן

סמנכ"ל חינוך ותפעול

אילה ויצנר

מנהלת משאבי אנוש

יובל לינדן

מנהל מחלקת ש"ש ומכינות

ג'וליה טוביאס

מנהלת מחלקת קשרי חוץ

פעילות בינ"ה נתמכת על ידי קרנות ותורמים רבים, ביניהם:

פעילות בינ"ה מתבצעת בשיתוף פעולה עם: