בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

פעילויות שורשים לשנת המצווה | הצעה מיוחדת לתוכנית חוויתית

שנת מצווה חווייתית לבתי ספר וקבוצות פרטיות

 

אנו מזמינים אתכם לקחת את ההזדמנות ולהפוך את שנת המצווה לשנה משמעותית ולחוות ביחד פעילות שורשים. שנת המצווה היא הזדמנות משמעותית לחגוג את החיבור בין ילדות לבגרות בדרך מיוחדת ומעצימה.

חוויה לכל החיים.

הזמינו עכשיו פעילות חווייתית

מה התוכנית כוללת?
  • 4 סדנאות של שעה וחצי הלוקחות את המשתתפים למסע אישי וקבוצתי (פירוט בתחתית העמוד).
  • סיום התוכנית במופע שכבתי מוזיקלי ומרגש עם השירים שגדלנו עליהם.

+

מה צריך לעשות כדי ליהנות מהתוכנית שאנו מציעים?

  • מלאו את הטופס וספרו לנו מדוע התוכנית חשובה לכם
  • אנו נחזור אליכם ונבנה יחד איתכם תוכנית בלתי נשכחת

התוכנית מותאמת לתלמידים ולתלמידות ובאפשרות לשילוב עם ההורים.

טעימה משלל הסדנאות שלנו+

תוכנית מתחברות:

על גבולות ונקודות מפגש  – סדנה העוסקת במשמעות הטמונה בגבולות בכלל ובתוך מערכת היחסים של אם-בת, בבירור הגבולות האישיים של כל אחת מאיתנו ובפיתוח ערוץ תקשורת המאפשר לנו להכיר ולכבד האחת את השנייה טוב יותר.
+
הריקוד המוזר של הלב – סדנה העוסקת החל מבחינת מערכות היחסים שלנו בינינו לבין עצמנו-משפחתנו-חברותינו ועד להתמודדות עם בני המין השני והשפעת המפגש בין המינים על זהותנו.
+
והגדת לבתך – סדנה העוסקת במסורת והתחדשות – מהי המורשת המשפחתית שלנו, מה אנו מאמצות משושלת הדורות הנשית שלנו כדי להעביר הלאה ומה אנו מחדשות ומביאות לעולם מתוך בחירה, אחראית ועצמאות.
+
+

תוכנית מתחברים: 

הגבר הזה הוא אני – מה זה אומר להיות גבר? מה בין זה לבין מי שאני רוצה להיות? מה בין הגבריות של פעם לזו של ימינו?  דיבור על נושא לא מדובר.
+
מה זה אומץ בכלל?! – מהו אומץ בחיי היום יום? אילו כלים יש לנו כדי להתמודד עם מצבי קונפליקט? בחינת סוגים שונים של אומץ בחיינו.
+
גברים ממאדים נשים מנגה? –  מה קורה במפגש בין המינים? מה “נשים רוצות”? מה “גברים רוצים”? האם באמת נשים מנגה וגברים ממאדים?
+
+

אירועים משותפים:

“על חומותייך” – סיור בירושלים לגיל המצוות

הסיור עוסק בשינויים ובמעברים במרחב ובזמן של ירושלים. את ההיכרות עם המרחב ההיסטורי המשתנה של ירושלים העתיקה נחבר לשאלות ולסוגיות הנוגעות לתלמידות/ים סביב נושא ההתבגרות. מתוך נקודת מבט אישית כמתבגרים אשר חווים גם הם תקופת חיים מלאה בתמורות ושינויים, מעבר מילדות לבגרות נבחן את ה-“התבגרות” של ירושלים, על התרבות והחברה הגדלות ומשתנות בה. הסיור הינו סיור סדנאות-אינטראקטיבי, במהלכו שזורים מעגלי שיח, לימוד משותף וטקסטים

+

“התבגרות”סדנא ומופע מוזיקלי לכל המשתתפים והמשתתפות

רגע לפני שהנערים והנערות “קופצים” לתוך גיל ההתבגרות יש לנו הזדמנות לעצור לרגע אחד, הורים וילדים יחד, לשיר, להתרגש ולתת משמעות מיוחדת לכניסה ל”גיל המצוות”. מה בעצם עומד להשתנות? מה יש לנו ללמוד מהמסורת היהודית בנקודה הזו של הזמן? והכי חשוב- מה קורה בין הורים וילדיהם המתבגרים? דרך שירים שנוגעים בנושא (תעשי מה שאת אוהבת, אור גדול ועוד), לימוד קצר של מדרשים מהמסורת ואינטראקציה עם הקהל, נקיים ערב מיוחד במינו של מפגש בין דורי שייזכר לעוד הרבה זמן.

במידה והמופע יתקיים ללא הורים, תוכנו ישתנה.

+

ביחד ולחוד – קשרים וחברויות” – סדנא

בסדנא זו  נבחן את מושג החברות, נושא מרכזי ביותר בחייו של כל אדם, אך בוודאי בחייהם של נערים ונערות בגיל ההתבגרות המצויים בדיוק בשלב של ערעור ובניייה מחדש של קשרים חברתיים. חברות זה לא דבר ש״פשוט״ נוצר, זהו דבר שאנחנו יכולים לצור, וזה מה שנברר ביחד בסדנה – מה חשוב לנו בחבר? מה אנחנו מחפשים בחברים שלנו? איזו תמיכה אנחנו צריכים מהחברים שלנו כדי להרגיש בטוחים? ומה החברים שלנו מספרים עלינו?

אל תפספסו את ההזדמנות! מלאו פרטים ונחזור בהקדם:

פעילויות נוספות:

בתי ספר

פעילויות לקבוצות בגן הבוטני

ילדי הגן ובית הספר היסודי מוזמנים למפגש בלתי אמצעי עם הטבע של הגן הבוטני בדרום תל אביב. הפעילות כוללת שלל חוויות: יצירה, שתילה, טאבון וסיור מונחה בין עצי הגן במהלכו נפגוש מיני צמחים שונים. תכנית מבית מחלקת חינוך בבינ”ה – התנועה ליהדות חברתית […]

קרא עוד…

לפרטים נוספים >>

כפתור שמוביל למספר וואצ אפ של הגיוסים 0526017766

מופעי קבלת שבת ישראלית

איך תחגגו את השבת? עם שירים עבריים ושירה מהמקורות, לשמוע ולשוחח על פרשת השבוע ולהתכנס יחד לאוירה קהילתית פתוחה ושמחה. או שאולי עם לימוד, שירה ופסנתר? הזמינו מופעים קהילתיים מבית בינ”ה – התנועה ליהדות חברתית […]

קרא עוד…

לפרטים נוספים >>

סיורים חברתיים לקבוצות

הסיורים החברתיים-היסטוריים של בינ”ה – התנועה ליהדות חברתית בדרום תל אביב, בחיפה ובבאר שבע מאפשרים מפגש בלתי אמצעי עם המציאות ולמידה משמעותית של סוגיות חברתיות וחינוכיות. מתאים לקבוצות, ארגונים ומוסדות שונים. […]

קרא עוד…

לפרטים נוספים >>

ערבי תרבות עברית

מיטב המרצות והמרצים, המוזיקאים והמוזיקאיות של בינ”ה התנועה ליהדות חברתית בהרצאות והופעות מרתקות סביב זהות יהודית ותרבות עברית-ישראלית. לאונרד כהן, אריק איינשטיין, מאיר אריאל ועוד – ישירו וינגנו פיטר רוט, יהלי סובול, דנה ברגר, אלון עדר ועוד. […]

קרא עוד…

לפרטים נוספים >>