בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

למה לבחור דווקא בבינ״ה למכינה קדם צבאית?

מכינה קדם צבאית יכולה להיות פעמים רבות ההבדל בין שנות צבאי משמעותי וחוויתי בצה”ל, לבין נער  או נערה שעובר חוויה מאתגרת וקשה. הרבה מאוד נערים שעברו שנת מכינה במכינה קדם צבאית ולאחר מכן התגייסו לצה”ל יכולים להעיד עד כמה המכינה עזרה להם להגיע מוכנים אל השירות בצה”ל, ואפשרה להם מעבר מתון ונעים יותר משנות הנערות אל החיים האמיתיים. ישנן לא מעט מכינות קדם צבאיות אשר כולן מבטיחות הרבה דברים, אך אין ספק שהמכינה הטובה ביותר היא המכינה הקדם צבאית של ארגון בינ”ה – הבית של היהדות הישראלית המפעיל מכינה קדם צבאית עם מיטב אנשי המקצוע.

מיהו ארגון בינ”ה ומדוע הוא מפעיל מכינה קדם צבאית?

ארגון בינ”ה הוקם לפני כשלושה עשורים על ידי חברים מהתנועה הקיבוצית. ראשי הארגון ראו את המצב בחברה הישראלית לאחר הרצחו של ראש הממשלה דאז מר יצחק רבין, והבינו שצריך לעשות משהו בכדי לעצור את הקיטוב והמחלוקות בעם, ולהביא לידיעת הציבור הרחב ובני הנוער בפרט את היהדות הישראלית הפתוחה והמקבלת אשר שונה ממה שמוצג בתקשורת ומה שמרבית האנשים חושבים לפני שהם מכירים את הפעילויות השונות של ארגון בינ”ה. במסגרת הפעילויות הרבות של הארגון מקיים הארגון ימי עיון, שנת שירות ומכינה חצי שנתית, סדנאות ופעילויות רבות, וכמובן את המכינה הקדם צבאית הפועלת על ידי מיטב אנשי המקצוע במטרה להביא את בני הנוער לשנה חווייתית ומיוחדת המשלבת בין הכרות עם היהדות הישראלית וארון הספרים היהודי, תוך הכנה לשנות השירות בצבא ההגנה לישראל.

מה עושים במכינה הקדם צבאית מבית ארגון בינ”ה?

תוכלו למצוא כמה מכינות קדם צבאיות מומלצות, אך ישנן לא מעט סיבות אשר בגללן כדאי לבחור דווקא במכינה הקדם צבאית של ארגון בינ”ה. אם אתם מחפשים מקום שיהיה מצד אחד ההכנה הטובה ביותר לשירות בצה”ל, ומצד שני מקדם גם בתחומים רבים נוספים ויעניק לו שנה מיוחדת עם משמעות – אין ספק שהמכינה של ארגון בינ”ה היא המתאימה ביותר עבורכם. במהלך השנה לומדים החניכים כיצד לחיות יחד בצורה עצמאית ומשותפת, תורמים רבות לקהילה על ידי סיוע לאוכלוסיות מוחלשות, ולומדים למידה משמעותית ומשותפת של ארון הספרים היהודי. בוגרי המכינה יכולים להעיד על האווירה החיובית המיוחדת ששוררת כל העת במכינה, ועל השנה הבלתי נשכחת שהם עברו יחד עם החניכים והמדריכים שהיו חלק בלתי נפרד מהחיים שלהם במהלך השנה במכינה הקדם צבאית של ארגון בינ”ה. 

אנא דרגו את המידע
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
  Add a header to begin generating the table of contents
  אולי יעניין אותך גם
  מכינות אופק

  אדם שאין לו מסגרת, ערכים והיסטוריה תרבותית יתקשה לייצר לעצמו עתיד טוב וברור יותר עבורו. עבור בני נוער רבים, בעיקר […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »
  מכינה חצי שנתית

  בשנים הראשונות לחיינו ובשנות הנעורים שלנו אנו מתחילים לעצב את עצמנו כבני אדם. הסביבה, החינוך שנקבל, ההתנהלות בבית, האנשים שנסתובב […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »