בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

מכינה קדם צבאית

.

מכינה קדם צבאית

ארגון בינ”ה – “הבית של היהדות הישראלית” פועל מאז שנת 1995 עבור העמקת הזהות היהודית והזהות הישראלית בקרב הציבור הרחב בישראל ובפרט בקרב בני הנוער. ההבנה כי הציבור הרחב איננו מכיר את הצדדים היפים של היהדות, ובמיוחד בני הנוער שככל שהשנים חולפות פחות מוצאים עניין ביהדות ובישראליות שלהם, הובילה חברים מהתנועה הקיבוצית לאחר רצח ראש הממשלה יצחק רבין להקים את בינ”ה הבית ליהדות חברתית, ארגון אשר פועל מאז ועד היום בכדי לגבש תפישה של יהדות הומניסטית, ולנסות לגשר על הפערים ההולכים ומעמיקים בין הציבורים השונים במדינת ישראל באמצעות יצירת שפה משותפת בין כולם.

מכינה קדם צבאית מבית ארגון בינ”ה

בין שלל הפעילויות של ארגון בינ”ה עבור הנוער הישראלי, ישנה תוכנית מיוחדת של מכינה קדם צבאית אשר מיועדת עבור בני נוער שנמצאים לפני גיוסם לצבא ההגנה לישראל. מדובר על שנה חווייתית ומיוחדת אשר מפעיל ארגון בינ”ה בערים הגדולות בישראל: תל אביב חיפה ובאר שבע, ובמהלכה בני הנוער משלבים למידה משמעותית יחד עם תרומה לקהילה וחיים קבוצתיים ועצמאיים. העובדה כי מדובר על בני נוער אשר נמצאים לפני גיוסם לצבא, כאשר הם עדיין נמצאים בחממה המוגנת של הבית, גורמת לכך שהמכינה מאפשרת להם לצאת אל העולם ולהתכונן לקראת שנות שירותם בצה”ל בצורה הטובה ביותר, יחד עם תרומה לקהילה וחיזוק הזהות היהודית והזהות הישראלית שלהם.

שאלות ותשובות על מכינה קדם צבאית

ארגון בינה מקיים גם סדנאות וימי עיון מיוחדים עבור מורים ותלמידים בבתי הספר ברחבי הארץ, הופעות לאורך השנה, וכן פעילויות מיוחדות עבור אנשי כוחות הביטחון.

אם אתם מחפשים מכינות קדם צבאיות מומלצות עבור הילד שלכם שנמצא לפני גיוסו לצבא – יכול מאוד להיות שהמכינה הקדם צבאית מבית בינ”ה היא המקום המושלם עבורו. המכינה פונה לבני נוער מכל רחבי הארץ אשר נמצאים לפני גיוסם לצה”ל ורוצים לחוות שנה מיוחדת ובלתי נשכחת.

המכינה הנודדת מסבח”ה – תוכנית של חצי שנה עם נוער מכל גווני האוכלוסייה הישראלית, אשר נודדים ממקום למקום ומתחברים לארץ ישראל. המכינה השנתית לאחריות – מכינה שנתית בדרום תל אביב או בשלוחת רמת גן לבני נוער לפני גיוס. שנת שירות ‘בארות’ – מכינה שנתית המתקיימת בשלושה ערים גדולות בארץ – ת”א, חיפה וב”ש.

5/5 - (9 votes)