בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

מכינות קדם צבאית מומלצות

הרבה מאוד צעירים בוחרים לקחת את השנה שלפני גיוסם לצה”ל ולהפוך אותה לשנה שתהווה הכנה עבור השנים שבהם הם ישרתו בצבא ההגנה לישראל. ההכנה לשנות הצבא מתבטאת לא רק בפן הפיזי והמנטלי, אלא גם ביכולת להגיע אל הצבא כאשר מאחוריהם עשייה חברתית ויכולת להבין מהי החשיבות בהגנה על מדינת ישראל, והחשיבות של הקשר היהודי למדינה. ארגון בינ”ה פועל בקרב בני הנוער עבור חיזוק הזהות היהודית/ישראלית ומקיים עבורם פעילויות וסדנאות שמעודדות אותם לחקור ולהתעניין אודות המשמעות של הזהות היהודית שלהם. למעשה, השנים הללו שלפני השירות בצבא הם השנים המשמעותיות ביותר עבור גיבוש הזהות העצמית של בני הנוער, והחשיבות של בחירת מכינה מתאימה ואיכותית הינה חשובה מאוד.

אלו מכינות ושנת שירות קיימות בארגון בינ”ה?

ארגון בינ”ה מציע כמה מכינות עבור נוער לפני צבא, אשר נחשבות מכינות קדם צבאיות מומלצות עבור בני נוער שרוצים להעמיק את הזהות היהודית שלהם. המכינות אשר מציע הארגון הן:

 •  ‘בארות’ – שנת שירות המתקיימת בתל אביב, במטרה להעניק לבני הנוער חוויה מיוחדת שבמהלכה עם עורכים הכרות עם ארון הספרים היהודי, מכירים את השורשים היהודיים שלהם, חיים יחד בשיתוף ועצמאות, ועוסקים בתרומה מתמדת לקהילה כמו התנדבות אצל קשישים, אנשים בעלי מוגבלויות, תלמידים מתקשים ועוד.
 • המכינה הנודדת מסבח”ה (מסע בחברה הישראלית) – חצי שנה של נדידה בין קהילות ויישובים בארץ ישראל, אשר מיועדת עבור בני נוער מכלל המגזרים במדינת ישראל, במטרה ללמוד על הקהילות השונות, להתחבר אל ארץ ישראל ולהכיר מקומות חדשים ומרתקים.
 • המכינה השנתית לאחריות – מכינה קדם צבאית לבני נוער הנמצאים לפני גיוס, המתקיימת בדרום תל אביב או שלוחת רמת גן ובמהלכה החניכים עוברים מסע מיוחד של תרומה לקהילה ולימוד אודות ארון הספרים היהודי והיכולת של כל אחד ואחד לתרום מעצמו למען הקהילה והנזקקים שבה.

סיפורו של ארגון בינ”ה

ארגון בינ”ה הוקם בשנת 1995 ע”י חברים מהתנועה הקיבוצית, לאחר רצח ראש הממשלה מר יצחק רבין על ידי מתנקש. הארגון הוקם בכדי לתת לציבור הרחב את האפשרות להכיר יהדות פתוחה ומקבלת, אשר רואה בערכים של בין אדם לחברו ואהבת האדם כערכים עליונים הקודמים לכל השאר. הארגון קיים ומקיים במהלך שנות פעילותו אירועים ופעילויות בקרב בני הנוער בישראל, ובמטרה להחדיר את הערכים הללו בקרב דור העתיד של מדינת ישראל. בנוסף, הארגון מקיים ימי עיון עבור סגלי חינוך ומורים, בכדי לטעת בקרב אנשי החינוך את חשיבות ההחדרה של משמעות הזהות היהודית הישראלית בקרב בני הנוער שהם מלמדים. הארגון פועל בעזרת תמיכה של קרנות נדיבות אשר מסייעות גם לבתי ספר ולמוסדות חינוך לממן את הפעילויות של ארגון בינ”ה אצלם, ופועלות לקידום הערכים שבהם מאמינים אנשי ארגון בינ”ה.

5/5 - (7 votes)
שתפו את הכתבה
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
תוכן עניינים
  Add a header to begin generating the table of contents
  אולי יעניין אותך גם
  מכינות אופק

  אדם שאין לו מסגרת, ערכים והיסטוריה תרבותית יתקשה לייצר לעצמו עתיד טוב וברור יותר עבורו. עבור בני נוער רבים, בעיקר […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »
  מכינה חצי שנתית

  בשנים הראשונות לחיינו ובשנות הנעורים שלנו אנו מתחילים לעצב את עצמנו כבני אדם. הסביבה, החינוך שנקבל, ההתנהלות בבית, האנשים שנסתובב […]

  קרא עוד…

  קרא עוד »