בינה בפייסבוק בינה באינסטגרם צרו קשר עם בינה במייל

דברי ערן ברוך בערב הידידים לכבוד 20 שנה לבינ״ה

ידידים חברים ורעים חביבים, אני מודה לכולכם/ן שאתם כאן היום. ועל כך שאתם מלווים את בינ”ה בשנים האחרונות. אני מבקש גם להודות באופן אישי לבודה, למוקי ולהושע שנמצאים כאן בקהל. ולשי חולדאי, שניאור עינם מיקי גרי, פצ’י שאינם כאן היום. ולרבקה יקיר זכרונה לברכה. חבורה נפלאה שידעה להקים את בינ”ה ולקדם אותה בשנים הראשונות.

אני מודה על האמון שזכיתי בו, אני הקטן, לקחת את היצירה הזו, בית יוצר נשמת האומה – ולהנהיג אותה בשנים האחרונות. היום בינ”ה הופכת מארגון קטן ואיכותי לתנועה ליהדות חברתית. יש לנו ייעוד חשוב! ליצור מסגרת זהותית משמעותית לרבבות ישראלים שבוחרים להיות יהודים לא דתיים. אך מבקשים דרך לבטא את זהותם היהודית בכלים שאנו בבינ”ה יוצרים עבורם. לימוד תורה, עשייה חברתית והעצמה קהילתית. זה מה שאנו עושים בפעילות בינ”ה ברחבי הארץ. וכולנו חשים בביקוש ההולך וגובר בקרב הציבור הרחב ליהדות בנוסח בינ”ה יהדות חברתית דורשת צדק ורודפת שלום.

המעגל הזה של אנשים ונשים המקיף אותנו הערב הוא הנותן והמאפשר לבינ”ה לפרוץ לקהלים חדשים, ללמד ולדרוש, להתנדב ולעשות ולהקהיל קהילות בשכונות ובערים. אני מודה לתנועה הקיבוצית שהיא היסוד עליו מבוססת בינ”ה. לקרן פוזן שתומכת בעשייה שלנו מאד בשנים האחרונות. וליונה ודידי ארזי שתורמים, דואגים ומלווים באופן אישי ומשפחתי את בינ”ה.

מסביב יהום הסהר. בישראל בכל נקודה בזמן אנו בצומת קיומית או במשבר. גם היום זו עת קשה ומסובכת. רבה המבוכה בציבור מתרבות השאלות. אך לא נטייח – נביט במציאות במבט ברנרי מפוקח ונמשיך לבנות יחד את ׳בית יוצר נשמת האומה׳. יהדות חברתית הלכה ומעשה. על כולנו המלאכה הזו ואין אנו בני חורין להבטל ממנה. מַאֲמָץ מְאֻחָד, עַקְשָׁנִי וָעֵר שֶׁל אֶלֶף זְרוֹעוֹת. הַאֻמְנָם יִבָּצֵר לָגֹל אֶת הָאֶבֶן מִפִּי הַבְּאֵר?IMG_6552

מאמרים נוספים: